Detail

Glina na pewno pozwala się wyciszyć. Ceramika pomaga rozładować emocje i widzę to zarówno po dzieciach, jak i po dorosłych, dla których prowadzę zajęcia. Dla mnie osobiście jest to wspaniały sposób na oderwanie się od problemów. Zanurzenie palców w glinie pozwala zająć nie tylko dłonie, ale także i myśli. Bez wątpienia ceramika uczy cierpliwości i wytrwałości. Dzieci nie tylko muszą być skupione przez cały czas, który jest potrzebny do lepienia czy szkliwienia. Dodatkowo nie mogą od razu zobaczyć pełnego efektu swojej pracy. Wytworzenie figurki to długotrwały proces. Lepienie, wypalanie, malowanie i znowu wypalanie. Dlatego uważam, że ceramika uczy cierpliwości. Dodatkowo moim zdaniem dzięki takim zajęciom, zarówno dzieci, jak i dorośli, uczą się nie tylko wytrwałości. Zaczynają również nieco inaczej obserwować świat, dostrzegają więcej szczegółów, które później potrafią przełożyć na kolejne bardziej dopracowane formy.
Launch Course