Warning: Illegal string offset 'image' in /home/platne/serwer23263/public_html/davinci.szkola.pl/public_html/wp-content/plugins/k-shortcodes/shortcodes/testimonial.php on line 43

Warning: Illegal string offset 'name' in /home/platne/serwer23263/public_html/davinci.szkola.pl/public_html/wp-content/plugins/k-shortcodes/shortcodes/testimonial.php on line 45

EDUKACJA DOMOWA

EDUKACJA DOMOWA

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci w Bielsku-Białej współpracuje z Rodzinami, w których dzieci spełniają obowiązek szkolny poza szkołą (na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty – Art. 16 ust. 8 do 14. (Dz.U. 1991 nr 95 poz. 425 z późn. zmianami.).

 

Jest to tzw. EDUKACJA DOMOWA. Naszym wyzwaniem jest wspierać rodziny na tej drodze. Nie chcemy przeszkadzać, ale dyskretnie towarzyszyć, aby dzieci w pełni mogły wykorzystać możliwości jakie daje ta forma nauki. Naszym celem jest też zapewnienie przyjaznej i niestresującej atmosfery podczas egzaminów klasyfikacyjnych.

 

Rodzice chcący skorzystać z tej furtki potrzebują uzyskać opinię z poradni psychologiczno – pedagogicznej o braku przeciwwskazań do takiego sposobu nauczania, i z poniższymi dokumentami przyjść do Da Vinci.

 

1. Opinia z poradni psychologiczno-pedagogicznej

Przykładowa opinia

 

2. Podanie do dyrektora szkoły o edukację domową
pdf

 

3. Oświadczenie o zapewnieniu warunków umożliwiających realizację podstawy programowej
pdf

 

4. Zobowiązanie rodziców do przystępowania dziecka do egzaminów klasyfikacyjnych
pdf

W ramach edukacji domowej możecie państwo przyjść do naszej PRACOWNI MONTESSORI gdzie wasze dziecko w zależności od potrzeb może skorzystać z przestrzeni, pomocy i wsparcia naszych nauczycieli Montessori.

Da Vinci współpracuje również z Ośrodkiem „Jasienica 10” gdzie w ramach edukacji domowej możecie państwo zapisać swoje dzieci na warsztaty edukacyjne.

OŚRODEK JASIENICA 10

Warsztaty Edukacyjne – nauczanie domowe

Zabawa, nauka i praca to właściwa droga do bycia szczęśliwym człowiekiem. Jeżeli zgadzasz się z tymi słowami to oferta Warsztatów Edukacyjnych jest idealnym wyborem dla Twoich dzieci. Naturalna potrzeba odkrywania, działania, próbowania wszystkiego przez dzieci jest podstawą naszego działania.
Warsztaty Edukacyjne prowadzone są zgodnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty – Art. 16 ust. 8 do 14. (Dz.U. 1991 nr 95 poz. 425 z późn. Zmianami.), co znaczy, że „Na wniosek rodziców dyrektor odpowiednio publicznego lub niepublicznego przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej, do której dziecko zostało przyjęte, może zezwolić, w drodze decyzji, na spełnianie przez dziecko odpowiednio obowiązku, o którym mowa w art. 14 ust. 3, poza przedszkolem lub inną formą wychowania przedszkolnego i obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki poza szkołą.”

Naszym partnerem jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Da Vinci” w Bielsku-Białej, która czuwa nad realizacją programu edukacyjnego.

Aby skorzystać z Warsztatów Edukacyjnych należy:
– Zapisać swoje dziecko do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Da Vinci” w Bielsku-Białej zgodnie z procedurą nauczania domowego http://www.davinci.szkola.pl/rekrutacja/
– Zapisać swoje dziecko na Warsztaty Edukacyjne w Ośrodku „Jasienica 10”

Warsztaty Edukacyjne odbywają się w Ośrodku „Jasienica 10” zgodnie z rokiem szkolnym od września do czerwca: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30.
Warsztaty Edukacyjne skierowane są do dzieci w wieku 6 do 9 lat. (Klasa I, II, III szkoły podstawowej).

Cennik warsztatów:
– 5 dni w tygodniu 550 zł miesięcznie
– 4 dni w tygodniu 500 zł miesięcznie
– 3 dni w tygodniu 450 zł miesięcznie
– 2 dni w tygodniu 400 zł miesięcznie
– 1 dzień w tygodniu 300 zł miesięcznie
– 1 dzień 100 zł

Ośrodek „Jasienica 10”, to dom w którego życiu czynnie mogą uczestniczyć Twoje dzieci. Usytuowany w cudownym, dużym, wiekowym sadzie z jabłoniami – od papierówki po szarą renetę. Na miłośników konfitur czekają słodkie węgierki. Warzywnik, w którym rosną: szczypiorek, botwina, rzodkiewka, pachnące zioła. W promieniach słońca leniwie wygrzewają się koty: Ket, Katia, Zosia, Franek i Robal. Dwie sunie Tora i Gabrysia „pilnują” porządku. Jest też królik Klapcio. Dużo ptaków, jaszczurek, jeży. Odwiedzają nas sarny i zające. Po sąsiedzku pasą się krowy, stąd mleko prosto od krowy. O wszystko trzeba zadbać. Ze zwierzakami można się pobawić ale i nakarmić je. Zrobić karmiki dla ptaków, przygotować paśniki dla saren i zajęcy. Warzywnik wyplewić, podlać roślinki. Każde, nawet małe rączki będą pomocne. Do tego jeszcze wyprawy w góry, na narty, na żagle… sporo atrakcji. Cały świat czeka na odkrycie. Warto zacząć odkrywać go w Jasienicy.