Nasza Wizja

Najważniejsze w DaVinci jest kreatywne działanie, tworzenie nowych rzeczy oraz indywidualny harmonijny rozwój w każdym obszarze.  Uważamy, że rolą edukacji jest nadążanie za procesami, które kształtują i wpływają na nasze życie. Wiemy, że każdy uczy się inaczej i potrzebuje innych metod, narzędzi i inspiracji. W naszej pracy liczą się najnowsze sprawdzone metody nauczania. W edukacjii wczesnoszkolnej istotną rolę odgrywa dla nas pedagogika Marii Montessori. Montessori wykreowała oryginalne, teoriopoznawcze podstawy pracy pedagogicznej z dzieckiem. Opracowała metodę zindywidualizowanego kształcenia. Uważała, że każde dziecko posiada swój własny, naturalny plan rozwoju.

METODY NAUCZANIA W DA VINCI

Przestronne, przyjaźnie urządzone przestrzenie DaVinci odbiegają od tradycyjnej konwencji szkolnej klasy, w której uczniowie przypisani są do ławek ustawionych w rządach. W DaVinci dzieci same wybierają sobie najdogodniejsze miejsce pracy. Mogą przemieszczać się między stołami, pufami i kanapami, niezależnie, czy pracują w grupie czy skupiają się na samodzielnych zadaniach. Przestrzeń „domowa” daje młodszym dzieciom poczucie bezpieczeństwa, a kąciki z wyposażeniem edukacyjnym pobudzają ich ciekawość i zapał, angażując wszystkie zmysły. Taka otwarta przestrzeń klasy zachęca ponadto do współpracy i dzielenia się wiedzą.

Możliwość swobodnego korzystania ze zróżnicowanej przestrzeni inspiruje dzieci do rozwijania samodzielności w organizowaniu własnej pracy.

Pomoce dydaktyczne opracowane przez Marię Montessori są tak skonstruowane, by w atrakcyjny i przystępny sposób wprowadzić dziecko w świat wiedzy, pozwalając mu na zdobycie określonych umiejętności. Uzyskane w trakcie pracy doświadczenia umożliwiają dziecku szybkie przechodzenie od myślenia konkretnego do abstrakcyjnego.

Pomoce te w naturalny sposób ułatwiają dziecku wizualizację tematu, umożliwiają jego rozwój wyobraźni i sprawiają, że praca staje się dla dziecka przyjemnością.

Plan dnia

Szkoła jest otwarta od godziny 7.30 do 16.30. Istnieje możliwość pobytu dziecka w szkole do godz. 19.00 w ramach zajęć Pracowni Montessori. Zajęcia obowiązkowe zaczynają się o godz. 9.00 i trwają do godz. 13.3o Po południu odbywają się zajęcia dodatkowe.

o 13.30-14.30 – obiad

14.30-16.30 – zajęcia dodatkowe

Praca własna oraz realizacja projektów, która jest odpowiednikiem kształcenia zintegrowanego, trwa 3 godziny dziennie, co odpowiada 20 h lekcyjnym tygodniowo.

System pracy bez dzwonków pozwala uczniom robić przerwy w pracy wówczas, gdy tego potrzebują, a to pozwala uniknąć przerywania dzieciom tematu, jeśli są nim zainteresowane.

Obowiązkowe zajęcia edukacyjne zaczynają się o 9.00 i kończą się o godzinie 13.30

Naszą ofertę zajęć dodatkowych będziemy poszerzać zgodnie z zapotrzebowaniem uczniów i propozycjami rodziców. Bedą to zajecia bezpłatne w ramach zajęć świetlicowych oraz dodatkowo płatne.

W roku szkolnym 2017/2018 planujemy:

• jazda konna *
  • ceramika *
  • nauka programowania na klockach Lego Wedo oraz Ozobot
  • basen*
  • Mały Odkrywca – zajęcia w terenie
  • sensoplastyka
  • rytmika
  • grupowa nauka gry na pianinie
  • bajkoterapia
  • muzykoterapia*
  • kółko dziennikarskie
  • Łyżką po mapie – zajęcia kulinarno-podróżnicze
  • indywidualna nauka gry na gitarze*
  • indywidualna nauka gry na pianine*
  • zespół wokalny
  • gry planszowe
  • nauka czytania metoda krakowską
  • psycholog*
  • zajęcia logopedyczne *

* zajęcia dodatkowo płatne,

psycholog, logopeda bezpłatny dla dzieci z orzeczeniem

zajęcia muzykoterapii tylko dla dzieci z orzeczeniem

TECHNIKI NAUCZANIA

Kluczowe Kompetencje

Sekret dobrego nauczania polega na traktowaniu inteligencji dziecka jako żyznej gleby, na której zasianeziarna mogą rosnąć dzięki ciepłu promieni wyobraźni.

Absorbujący umysł

Świadome budowanie osobowości

Doświadczanie swobodnego działania

Ciekawy życia odkrywca

Jeśli masz pytania, skontaktuj się znami !