NASZA OFERTA

Szkoła czynna od 7.00-16.30

samodzielny budynek,

spokojna, cicha okolica,

bliskość lasu i placu zabaw,

łatwy dojazd,

duży parking

oferujemy zdrowy i smaczny catering

świetlica

Edukacja na wysokim poziomie

pomagamy uczniom i rodzicom

w efektywnym procesie  uczenia się poprzez mądrze poukładane zajęcia, dobrze dobrane metody nauczania i techniki uczenia się .

Uczymy jak się uczyć

Rozszerzony angielski

do 8 h/tydzień

Każdy uczeń uczestniczy w wybranym kursie języka angielskiego przygotowującym do certyfikowanego egzaminu na danym poziomie

Podstawa programowa edukacji wczesnoszkolnej wydłużona

o dodatkowe godziny zajęć ruchowych

aby każdego dnia w szkole dbać o prawidłowy rozwój fizyczny naszych uczniów i  zapewnić im odpowiednią ilości wszechstronnego ruchu.

Warsztaty rozwoju osobistego

Nasi uczniowie uczestniczą w cotygodniowych warsztatach rozwoju osobistego nastawionych na rozwój umiejętności m.in. takich jak asertywność, twórcze i samodzielne myślenie, poczucie własnej wartości,  radzenie sobie ze stresem i innymi emocjami, komunikacji interpersonalnej.

Edukatoria

 

codzienne zajęcia przeznaczone na odrabianie prac domowych

 
Przygotowanie do konkursów

dodatkowe zajęcia dla uczniów przygotowujących się do olimpiad, konkursów matematycznych, polonistycznych przyrodniczych i innych

m.in Kangur, Świetlik,

oraz dla uczniów klas przygotowujących się do testu badania kompetencji

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

w naszej szkole

pracuje psycholog, logopeda, i inni specjaliści

ZAJĘCIA DODATKOWE

Miły początek dnia

zajęcia, które odbywają się we wczesnych godzinach porannych przed rozpoczęciem podstawy programowej razem gramy w gry planszowe,  w tenisa stołowego, malujemy, relaksujemy się przy dźwiękach muzyki lub nadrabiamy zaległości

Zajęcia sportowe

wybierając te zajęcia uczeń uczestniczy w zajęciach nauki pływania na basenie lub innych zajęciach sportowych np. aikido/taniec pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Ofertę dostosowujemy z każdym nowym rokiem szkolnym do potrzeb naszych uczniów.

Zajęcia naukowe, programowanie

zajęcia dla uczniów kochających komputery, konstruowanie i naukę

Uczeń uczestniczy w zajęciach

Programowanie – lego wedo, scratch

Eksperymenty

Zajęcia – Czytam i piszę

dodatkowe zajęcia przeznaczone na 

naukę czytania,

czytania ze zrozumieniem

czytanie lektur

kaligrafię

Zajęcia  w zdrowym ciele zdrowy duch

jeśli chcesz aby twoje dziecko poznało tajniki gotowania i nie zapomniało o właściwych nawykach żywieniowych wybierz te zajęciat, uczeń uczestniczy w warsztatach dietetyczno-kulinarnych KUCHCIKOWO

oraz zajęciach gimnastyki 

Nauka śpiewu i gry na instrumentach

Dzięki współpracy naszej szkoły ze Szkołą Muzyki Rozrywkowej OMC nasi uczniowie mogą skorzystać z  oferty Szkoły

z 10% zniżką

więcej na

olmamc.pl

zajęcia odbywają się w naszej szkole

Zajęcia terenowe

 

cyklicznie nasi uczniowie uczestniczą w wyprawach terenowych w góry i innych ciekawych wycieczkach.

Ceramika
Szachy

dla chętnych

ODRABIANIE ZADAŃ, NAUKA CZYTANIA, KALIGRAFIA, CZYTANIE LEKTUR 
Dzieci, które są na początku swojej szkolnej ścieżki edukacyjnej, zazwyczaj potrzebują pomocy w lekcjach.
Dla nich szkoła, nauka czytania i pisania jest czymś zupełnie nowym i trzeba czasu, a także wydatnej pomocy rodzica, by pierwszoklasista wdrożył się w szkolne obowiązki i nauczył odrabiać lekcje.
Pomocy w odrabianiu lekcji często oczekują również uczniowie starszych klas szkoły podstawowej. 
Zapisując do nas dziecko masz pewność, że pomożemy Tobie w tym zadaniu. Stworzyliśmy skuteczną pomoc uczniom poprzez codzienne zajęcia przeznaczone na odrabianie prac domowych  – EDUKATORIA oraz zajęcia przeznaczone na  naukę czytania, czytania ze zrozumieniem, czytanie lektur, kaligrafię aby  dzieci nie musiały tych czynności wykonywać późnym wieczorem w domu.
Chcemy aby czas nauki w domu przeznaczony był na ewentualne powtórzenie wiedzy, sprawdzenie czy udało się uczniowi spełnić już wszystkie kryteria sukcesu wymagane do danego zagadnienia lub aby uczeń miał czas na naukę tego co najbardziej go interesuje.
Poprzez aplikacje planowania nauki rodzic oraz nauczyciel prowadzący Edukatoria mają podgląd w każdej chwili, które zadania zostały zadane lub już wykonane i co ewentualnie musi uczeń nadrobić.
TECHNIKI I METODY SZYBKIEGO UCZENIA SIĘ.
W naszej szkole UCZYMY JAK UCZYĆ SIĘ EFEKTYWNIE.
Jednym z problemów edukacji w Polsce jest brak umiejętności uczenia się. Wielu uczniów najczęściej uczy się wyłącznie do sprawdzianów, a po ich zaliczeniu większość materiału zapomina.
Badania potwierdzają, że adekwatnie dobrana metoda wspomagająca proces gromadzenia i przechowywania wiedzy, może przyczynić się do poprawy efektów uczenia się i do skrócenia czasu nauki od 2 do 3 razy.
Nasi uczniowie rozwijają umiejętności w zakresie metod skutecznego uczenia się z wykorzystaniem mnemotechnik, czytania ze zrozumieniem, strategii pracy z tekstem, kreatywnego notowania. Uczymy np. jak wyciągać najważniejsze informacje z tekstu niezbędne dla danego zagadnienia, jak skutecznie notować informacje, jak skuteczniej zapamiętywać.
ROZSZERZONY JĘZYK ANGIELSKI
W naszym programie kładziemy nacisk na:
przygotowanie do certyfikowanego egzaminu 
praktyczne zastosowanie języka 
Każdy uczeń uczestniczy w  KURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO na danym poziomie.
Każda klasa ma dodatkowe godziny zajęć przeznaczone na konwersacje.
Twoje dziecko codziennie będzie mówić po angielsku! Zależy nam aby dzieci posługiwały się angielskim swobodnie, naturalnie a tylko codzienny kontakt z językiem przyniesie efekty.
Zapewniamy do 8h zajęć z języka angielskiego/tydzień
Nie musisz się obawiać, że grupa będzie niedostosowana do poziomu twojego dziecka. Grupy tworzymy na podstawie STOPNIA ZAAWANSOWANIA aby w pełni wykorzystać potencjał twojego dziecka.
AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA
Każdego dnia zapewniamy naszym uczniom odpowiednią ilości wszechstronnego ruchu. Między zajęciami wyznaczony jest czas na codzienne zabawy na świeżym powietrzu gdzie dzieci mają  możliwość poruszać się, dotlenić na pobliskim placu zabaw. Dodatkowo bliskość Cygańskiego Lasu umożliwia nam częste piesze wycieczki i poznawanie przyrody w terenie a nie w szkolnej ławce.
Nasi uczniowie mogą brać udział w dodatkowych zajęciach sportowych organizowanych przez szkołę jak basen, rolki, joga, aikido, gimnastyka.
Organizujemy również cyklicznie zajęcia terenowe (jak dopisuje pogoda conajmniej raz w miesiącu) nasi uczniowie uczestniczą w wyprawach w góry i innych interesujących wycieczkach.